Kā izveidot mājas lapu paša spēkiem

Aktivs 0 Atbildēt 937 Skati 2020-02-14 20:23:08 Web programmēšana

Kā sākt veidot savu mājas lapu – priekšstats un pirmie soļi.

Lapas nosaukums.

Jāsagudro mājaslapai nosaukums, kurš būtu vistuvāk lapas tematikai. Kad nosaukums gatavs, tad jāpārbauda domēna vārda pieejamību.  Ja domēna vārds ir brīvs, to var izīrēt, jā tieši tā - izīrēt, jo domēni nepārdodas. Jūs iegūstat īres tiesības. Minimālais īres termiņš ir viens gads. Par gadu ir noteikta īres maksa, piemēram, Latvijas reģistrā domēna vārds, tas ir - (lv) izmaksās ap 13€/gadā. Šo pakalpojumu var pieteikt nic.lv mājaslapā.

Izvēlēties domēna vārdu

Kur uzglabājas mājas lapa.

Mājas lapas glabājas interneta vidē uz servera, ko sauc par hostingu. Hostings būtībā ir vieta uz fiziska servera cietā diska. Mazai mājaslapiņai ir nepieciešama ļoti maziņa vietiņa uz servera cietā diska. Parasti šādas mazas mājaslapas simtiem un pat tūkstošiem glabā uz viena servera, tādējādi lietotājiem var piedāvāt pievilcīgas hostinga nomas cenas - ap 1€/mēnesī.  Lieliem projektiem šāds hostings neder, jo nepieciešams daudz vairāk vietas un jaudas. Lielam portālam var būt nepieciešami pat vairāki serveri vai pat desmitiem serveru. 


Jāsavieno serveri ar domēna vārdu.

Lai lietotājs ievadot pārlūkā Jūsu lapas adresi nokļūtu Jūsu mājas lapā, nepieciešams veikt dns ierakstus, kur jānorāda jūsu hostinga IP adrese vai „(NS)Name servr”. Šos ierakstus iegūst pie sava hostinga sniedzēja un var veikt pie domēna vārda izīrētāja -Latvijā tas ir nic.lv.

Kad nosaukums ir, hostings ir, tad atliek izveidot pašu lapu. Pašas vienkāršākās lapas ir bez datu bāzēm html valodā. Lai veidotu šādu lapu - ir jāizveido fails html ar nosaukumu index, kurš jāpiepilda ar saturu un jānovieto attiecīgā servera direktorijā – parasti public_html mapē. Dažādiem pakalpojuma sniedzējiem šie mapes nosaukumi var būt atšķirīgi.

Gatavas satura vadības sistēmas.

Ja nav vēlmes mocīties ar gariem kodiem, tad ir pieejamas CMS (content management systems) satura pārvaldības sistēmas, piemēram, blogam derēs jomala vai wordpres, interneta veikalam - prestashop utl. Šo pārvaldību sistēmu ir daudz. Katra piedāvā ko savādāku, bet princips viens. Strādājot  ar šīm sistēmām no programmēšanas nekas nav jāzina vai jāsaprot, Jums atliks vienkārši administrēt lapas saturu un saglabāt veiktās izmaiņas. Šeit minētās CMS sistēmas ir bezmaksas. Jā tieši tā – Jūs varat atvērt Savu e-veikalu pilnīgi bez maksas. Vairums hostinga pakalpojumu sniedzēju piedāvā šīs sistēmas instalēt vienā klikšķi. Protams, ir arī maksas CMS, kur ar programmētāju palīdzību maina Jums nepieciešamās funkcijas un pieskaņo sistēmu tieši Jūsu vajadzībām. 


Un tā  bez kādām īpašām zināšanām un programmētāju palīdzības, vien pāris soļos, var izveidot vienkāršu mājas lapu vai e-veikalu.Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


loading...