Hostings ir jūsu 'mājas lapas' vieta uz servera.
Tirgū ir pieejami daudz dažādi hostinga pakalpojumu sniedzēji, kuri visi sevi slavē. Lai vērtētu cenas un kvalitātes attiecību objektīvi, tad viss ir jāmēģina patstāvīgi. Bet sākumā jāsaprot kādu hostinga tipu jums vajag. Šoreiz diskutējam par diviem hostinga tipiem, shared hosting - dalītais hostings un VPS hostings - Virtuāls privāts serveris.
Kopējais hostings.
Shared hosting vai dalītais hostings ir pats pieejamākais hostinga veids, tas ir lēts un viegli administrējams. Tāds hostings der vienkāršām mājas lapām - vizītkartēm. Šis hostings netiks galā ar lielām slodzēm un negarantēs jums apsalūtu drošību, jo tas atrodas uz, tā teikt, viena liela servera, kur mitinās simtiem līdzīgu projektu - mājas lapu, bez garanēti pieejama servera resursa vai minimālu resursu, tāda kā cpu un ram. Vēl viens mīnus ir tas, ka visi šie simtiem līdzīgie projekti ir pieslēgti vienotai IP adresei. Piemēram, ja kāds no šiem projektiem sūta pastiprināti e-pastus lietotājiem vai klientiem, tad visdrīzāk ši kopējā IP adrese būs ievietota melnajā sarakstā un jums no servera puses neizdosies piegādāt informatīvus paziņojumus saviem klientiem. Vēl kā mīnusu var minēt to, ka šādā serverī visi klienti ir kā vienā laivā. Piemēram, ja serverim ir kādi darbības traucējumi vai uzbrukumi, tad cietīs visi, kas izvietojuši tur savus projektus.
Šim tipam ir arī savi plusi. Viens no plusiem ir tas, ka šāda hostinga lietotājiem nekas nav jāpērk atsevišķi, jums būs piejams Cpanel vieglai hosta administrēšanai ar pulka iespējām un bagātīgu instrumentu klāstu. Vēl plusiņš ir tas, ka nav jāpārzin kā tas strādā, jo visu to garantē un apkalpo sistēmu administrātori, tas ir, ja kāda kļūda, tad to novērsīs aministrātors.
Kas ir VPS.
VPS - virtuālais privātais serveris ir fizisks serveris, kas sadalīts uz virtuālām daļām, tas paredzēts atsevišķiem, bet nopietnākiem projektiem, kur ir root pieeja katrai VPS servera daļai. Katrai VPS daļai ir iedalīti un patstāvīgi pieejami resursi, tādi kā cpu(procesors) un ram(operatīvā atmiņa). Šos iedalītos resursus ne ar vienu nav jādala, tie piešķirti konkrētai VPS daļai. Šis hostinga veids prasa nedaudz vairāk zināšanu no lietotājiem, jo servera pārvaldības rīki, tādi kā Cpanel jāpērk, jāinstalē un jāadministrē pašam. Protams ir bezmaksas analogi Cpanel hostinga pārvaldei, piemēram, plaši pielietojams ir webmin + virtualmin vai citi. Piem., daži VPS hostinga pakalpojuma sniedzēji piedāvā instalēt uzreiz uz Jūsu VPS operētājsistēmu ar attiecīgu instrumentu paneli.
Vps plusi.
1. Atsevišķs IP
2. Atdalīti resursi, kuri pieejami tikai jums.
3. Root pieeja - var administrēt pēc sirds patikas.
Vps mīnusi.
1. Jāpārzin iestatījumi un programmatūras un nepieciešamo pakešu instalācija vai atsevišķi jāpērk Cpanel, kas nav lēti.
2. Latvijā dārgas izmaksas.
Pieejamība Latvijā.
Shared hostings ir plaši pieejams Latvijā un pat spējīgs konkurēt ar EU piedāvājumiem, ko nevarētu teikt par VPS hostingu. VPS hostings Latvijā ir 2 vai pat 3 reizes dārgāks kā, piemēram Vācijā. Nevar saprast ar ko tas saistīts, jo pat pieņemot, ka ir OIK, tā cena nevarētu būt trīskārša. Bet nu labi, kā saka katrai precei ir savs pircējs...
Protams, no SEO viedokļa būtu labi lietot Latvijā izvietotos serverus, bet ielādes ātrumā īpaši lielas starpības nav starp Latvijas vai Vācijas serveriem. Galvenais SEO nosacijums, lai jūsu projekts spētu ielādēties lietotāja pārlūkā 0,40s laikā un šeit ir tas moments, ka, piemēram, Vācijā var iegādāties 2×jaudīgāku un 2× lētāku VPS kā Latvijā, kurš finālā var būt pat ātrāks, piemēram, izmantojot DNS servisu Cloudflare, kurā veicot attiecīgus iestatījumus, jums finālā starpības starp EU un Latvijas hostinga pakalpojumu sniedzējiem nebūs vai būs visai niecīga, tā teikt, nenozīmīga. Liela daļa no Coldflare pakalpojumiem ir bezmaksas.
Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.