Saules paneļi

Aktivs 0 Atbildēt 642 Skati 2022-01-30 08:55:02 Mana māja

Sakarā ar fantastisko elektrības cenas sadārdzinājumu  uz šodienu aktuāla tēma ir saules paneļi. Katrs vēlas sev mājās izveidot maziņu saules parku. Paskatoties uz šī mazā un šķietami neatkarīgā saules parka izmaksām, protams rodas jautājumi - vai tiešām tas tā arī būs? 


Piemēram, ja jūsu izmaksas par elektroenerģiju vienā mēnesī sastāda 20-30€, tad kad varētu atmaksāties jūsu kārotais saules parks, kurš šobrīd tiek piedāvāts pa ~ 3200€ ? 10-15gadu laikā? Tas tiešām ir izdevīgi? Kādi var būt secinājumi? Vai arī šiem 'saules parkiem' ir mākslīgi audzēta cena vai arī tie galīgi nav interesanti šādam laika posmam. 

Vai izveidojot šo saules parku jūs kļūstat neatkarīgi? Kā? Nu, piemēram, ja saules paneļu elektroenerģijas ražošanas pīķis ir no apriļa līdz oktobrim, tad ko darīsiet atlikušajā laikā? Turpināsiet pirkt enerģiju no 'kosmiskām' biržām? Kas tad notiks ar solīto atmaksas periodu? Tas divkāršosies un nu jau būs 20 - 30 gadu? 

Turklāt - uzglabāt enerģiju akumulātoros arī nezvai izdosies, jo viena akumulātora cena ir tuvu 1000€. Uzglabāt pie elektrības sniedzējiem, kur šobrīd cena ir par 1kw 'uzglabāšanu' 0,04€? Tā ir neatkarība? Piemēram, ja uzglabāšanas cena trīskāršosies, tad ko?

Un tā apkopojam izmaksas. Viens saules panelis ir ap 200€, vadības bloks, strāvas pārveidotājs(sertificēts invertors) no līdzstrāvas uz maiņstrāvu utt ap vai no 600€ (laikam - zelta tinumiem), plus dažādas saskaņošanas...

Tad kur ir šī neatkarība un ekonomija? 

Daudz neskaidrību. Piemēram, kam šis viss ir izdevīgi? Tiešām šis viss ir pieskaņots patērētājiem vai tomēr tirgotājiem?  


Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


loading...