Galda virsmas līmēšana

Aktivs 0 Atbildēt 2.2K Skati 2020-02-12 00:54:34 Mana māja


Šī galda virsma paredzēta virtuves mēbeļu virsmām. Tātad ienākušies bija oša un ozola dēļi pārsvarā ar izmēru 145*2800*31 un mitrumu zem 10%, no kuriem ir doma veidot šo līmēto galda  virsmu. Pirmais, ko nolēmu  darīt ir izlaist dēļus caur biezuma ēveli, jo dēlīši, protams, ka nav visi vienāda biezuma. Tie ir šķībi un greizi. Biezuma ēvele nekā nevar šos dēļus iztaisnot, bet var panākt gludu virsmu un vienādu biezumu.

Otra lieta, ko nodomāju, ir tas, ka šo platumu 145mm es nevarēšu izvilkt taisnu vai arī attiecībā uz līmējamo laukumu, kas ir dēļa biezums 28mm - tas ir pārāk plats un būs grūti saturēt tik lielu spiedienu. Tad arī izdomāju sākumā nozāģēt vienu taisnu malu un sazāģēt dēli uz diviem gabaliem pēc atdures  katru uz 70mm platumā.

Ozola dēļu sagatavošana plātei 

Tagad it kā materiāls ir, bet tāpat šķībs ar pauguriem. Lai būtu mazāk pauguru, iezāģēju zāģa tiesu katrā dēlī starp līmējošajām plaknēm, kur varēšu ar iepriekš sagatavotām strēmelēm veidot spundi.

Plāksnes vai plates līmēšana.

Saliku aptuveno dēļu klāstu un sagatavoju spundes. Visas līmējamās virsmas nosmērēju ar D4 PVA līmi, kārtīgi sasmērēju spundes un savilku visu ar spailēm


Plātes līmēšana ar pva d4 līmi

Vajadzīgais galda virsmas izmērs ir 1710 * 520mm, bet sagatavi garumā taisu ar nelielu rezervi, lai varētu to vēlāk piezāģēt vajadzīgā leņķī. Sanāca uz 1800mm 6 spailes.

Ozola plates līmēšana

Neizdevās panākt līdzenu virsmu, jo dēļi bija ļoti greizi. Prognozējami lieli slīpēšanas darbi. 


Salīmētā virsma jāslīpē un jāapstrādā ar furnitūras eļļu.

Oša pate apstrādāta ar eļļu

Iespējamās grūtības.

Minētā ir tikai pirmā virsma, kura paliks vesela. Nepieciešama arī otra galda virsma, kurā nāks iekšā iezāģēta izlietne un plīts virsma.

Paredzams, ka vietās, kur jāzāģē, montāžas caurumi (izlietne un plīts) varētu būt pastiprināta deformācija, te laikam jādomā kādi papildus stiprinājumi ap šīm vietām. 


Noslēgums.

Izejot visu šo apstrādes un apdares procesu, es gribētu domāt, ka daudz, daudz vienkāršāk ir izvēlēties gatavu virsmu un ja būtu zinājis šo putekļu devu, kura būs šis virsmas apstrādes un apdares procesā, tad noteikti neko tādu pat neuzsāktu, bet nopirktu gatavu virsmu.

Vizuāli virsma sanākusi tīri simpātiska, bet jautājums ir kā tā kalpos ikdienā. Par šo vēl pāragri spriest – varēšu sniegt vērtējumu pēc laiciņa.Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


loading...