Kā ietaupīt ik dienas uz maizītes

Nav noslēpums, ka maizes cena aug diezgan strauji, bet tās kvalitāte, pretēji cenai, neaug nemaz vai krītas.

Protams, ierindas patērētājs pat nenojauš no kādiem komponentiem un kā pagatavo maizīti, tādējādi arī nevar spriest par cenas un kvalitātes attiecību objektīvi. Piemēram, veikalos ir nopērkam baltmaize 300gr. par 0,68 eur. Maizīte pelēcīga, gumijota, nez kas tur sastāvā, nu, bet pieņemsim, ka ēdama. Cena tai ir apmēram 68 centi par 300gr.

Daudzi pat nevar iedomāties, ka bez īpašas piepūles gardu maizīti var pagatavot mājās apstākļos un pašu spēkiem. Viss, kas būtu nepieciešams, tas ir iegādāties mazu maizes krāsniņu. Maizes krāsniņu cenas ir dažādas, tās sākas apmēram no 50eur līdz pat 220eur. Lai kādu modeli jūs izvēlētos, jebkura krāsniņa atpirksies gada laikā, jo biežāk jūs lietojat maizīti, jo dārgāku krāsniņu vajadzētu izvēlēties.  Protams, ka pasākums prasa nelielu investīciju, pirmkārt, ieguldījums veselībā, jo produktu klāsts, no kura cepsiet maizi būs pārskatāms un apčamdāms, otrkārt, ietaupīsiet naudiņu katru dienu. Tātad ne tikai lētāk, bet arī labāk.

Lai pagatavotu kvalitatīvu maizīti, jums būs nepieciešams šāds produktu klāsts un daudzums: 600gr miltu, 2 ēd.k cukurs, 2t.k sāls, 2ēd.k. eļļa, 370ml ūdens un 1t.k. sausa rauga. Sanāks ļoti garda baltmaize! Cepsies viņa maizes krāsniņā nepieciešamās 4 stundas. Mīklas maisīšanas process, mīklas uzraudzēšana un cepšana patērēs elektroenerģiju mazāk par 2kw.  No šī produktu daudzuma iegūsiet maizes kukuli 700gr.  Kādi ir ieguvumi pašceptai maizītei:  tā būs bez e-vielām, tā allaž būs svaiga, un aptuveni uz pusi lētāka kā veikalā nopērkamā.

Gatavošanas laiks.

Lai arī maizīte cepsies 4 stundas, no jums pagatavošana prasīs 5 minūtes, jo viss, kas tiek no lietotāja prasīts, tas ir salikt nepieciešamos produktus atbilstoši receptē norādītam daudzumam maizes formā un nospiest pāris pogas.  

Morāle: Maize ir produkts, kuru lietojam ikdienā, tātad taupīsim un dzīvosim bez e-vielām ik dienas!Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


loading...