Auto akumulātora stāvoklis un uzlāde

Aktivs 0 Atbildēt 914 Skati 2021-12-05 08:51:58 Dažādi

Kādi ir riski, ja akumulators ir izlādējies?

Protams, ka auto nevarēs pielaist un automašīnai nestrādās signalizācija un centrālā atslēga, tas nozīmē, ka ar auto pulti mašīnu ne aizslēgt, ne atvērt nevarēs un stipra sala laikā ar atslēgu durvis slēgt arī var būt sarežģīti, īpaši, ja slēdzene ir ierūsējusi vai piesalusi. Tādēļ ieteicams sekot akumulatora stāvoklim un uzlādes līmenim.

Kā noteikt, vai auto akumulators ir jāuzlādē?

Tirgū ir pieejamas dažādas ierīces, ar kuru palīdzību var noteikt akumulatoru stāvokli. Šo ierīču cenas svārstās no pāris līdz pāris desmitiem eiro, kur cenu izšķir ierīces precizitāte. Ja auto nav problēmu ar strāvas padevi, akumulatoru praktiski nav nepieciešams uzlādēt vai pielādēt. Ja kāda iemesla dēļ tas ir izlādējies (ilgstoša auto nelietošana, dīzeļiem bieža mazu attālumu braukšana utt.), tas agrāk vai vēlāk novedīs pie nespējas iedarbināt automašīnu. Ar dziļāku izlādi arī citas auto ierīces nedarbosies normāli. Šajā situācijā, pirmkārt, ir jānosaka izlādes pakāpe. Lai varētu ātri noteikt cēloni, jums vajadzētu atcerēties dažus skaitļus, piemēram:

100% akumulatora uzlāde atbilst 12,7 V spriegumam;

pie 50% uzlādes šī vērtība ir 12,2 V;

 nulles uzlādi norāda spriegums zem 11,7 V.

Precīzāk ir noteikt akumulatora izlādes pakāpi pēc elektrolīta blīvuma līmeņa, ko nosaka ar hidrometru. Tiesa, šo mērījumu var veikt tikai apkalpotajos modeļos ar spraudņiem. Vienkāršākā uzmeklēšanas tabula, kas jāatceras, izskatās šādi:

100% uzlāde atbilst elektrolīta blīvumam virs 1,27 g / cm³

  50% - 1,20 g / cm³

   0% - 1,00 g / cm³.

Jūs varat mēģināt pareizi uzlādēt automašīnas akumulatoru, nenoņemot to no transportlīdzekļa. Jums vienkārši jāatvieno abas spailes no akumulatora - zemes(-) un automašīnas pozitīvais(+) vads. Pretējā gadījumā standarta elektroierīces var tikt bojātas. Tāpat jāatceras, ka sala apstākļos  akumulatoru uzlāde nav ieteicama. 


Vai ir iespējams uzlādēt akumulatoru aukstā laikā?

Šī darbība nav ieteicama. Ja elektrolītā ir izveidojušās ledus nogulsnes, akumulators netiks uzlādēts. Vēl sliktāk, ja elektrolīts ir pilnībā sasalis. Šāds produkts zaudē savu ietilpību un pat pēc restaurācijas nespēs pagriezt starteri.

Akumulatoru pareizi uzlādēt ar lādētāju iespējams tikai siltā telpā, kur temperatūra ir +20 ºС. Šādā gadījumā akumulators vispirms vairākas stundas jāuztur silts, lai viss ledus izkūst.

Kā uzlādēt automašīnas akumulatoru ar lādētāju?

Pirms uzlādēšanas akumulators ir jāizņem no auto. Ja akumulators ir apkalpojams, tad ieteicams pārbaudīt elektrolīta līmeni un kompensēt šķidruma trūkumu. 

Tirgū ir pieejami dažādi auto akumulatoru lādētāji ar dažādām uzlādes jaudām.

Tālāk jums rūpīgi jāizpēta, kā uzlādēt akumulatoru ar lādētāju, lai izvairītos no kļūdām. Par drošu tiek uzskatīts slieksnis 14,7 V. Ampēru skaits ir atkarīgs no akumulatora veida. Ieteicamais ierobežojums ir 1/10 no akumulatora jaudas. Jo mazāks strāvas stiprums, jo mazāks ir akumulatora pārkaršanas risks. Ir nepieciešams ievērot rādītāju, kas vislabāk atjauno jaudu. Tas ir, strāvas stiprumam jābūt 2-3 A.

Cik ilgs laiks nepieciešams, lai uzlādētu automašīnas akumulatoru? 

Tas parasti var aizņemt 8 līdz 10 stundas.    

Bet gadījumā, ja akumulators ir stipri novecojis, tad uzlādēt to vairs nebūs iespējams. Tāds akumulators pēc uzlādes darbosies vien īsu brīdi vai nedarbosies vispār, kas nozīmēs, ka laiks domāt par jauna akumulatora iegādi. Parasti akumulatora mūžs tiek uzskatīts par normālu 4-6 gadi.


Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


loading...