Ūdens sūknis ar spiediena katlu

Privātmājās bieži tiek izmantoti automātiskie sūkņi, kuri sūknē ūdeni no spices un kontrolē spiedienu sistēmā. Sūknis sastāv no elektromotora, vadības bloka un spiediena katla.

Šo sūkņu cenu diapazons svārstās no 70 līdz 400 eur. Protams, arī sūkņu kvalitāte atšķirīga. Skaidrs, ka ikdienas lietošanai nederēs lētākais sūknis, t.k. šie modeļi ar īpašām kvalitātes pazīmēm nav apdāvināti, un vienkāršu funkciju pildīšanai nebūs nepieciešams pats dārgākais sūknis. Bet ir viena lieta, kura apvieno gan lēto, gan dārgo sūkti - viņi nav mūžīgi un mēdz apstāties, un tiem varbūt ir jāveic spiediena korekcija.

Pāris izplatītu problēmu un kā risināt paša spēkiem.

Spiediena regulēšana mehāniskā vadības blokā.

Ja nu kāds nav paspējis vēl pāriet uz elektronisko bloku, varbūt noder. Šai vadības blokā zem vāka ir divas skrūves. Viena garāka, bet otra īsāka. Garā skrūve atbild par sūkņa izslēgšanu, bet īsā par ieslēgšanu.

Piemēram, ja nepieciešams paaugstināt spiedienu, tad jāregulē garā skrūve, to pievelkot(griežot pulksteņrādītāja virzienā), ja pazemināt, tad atlaižot(pret pulksteņrādītāju). Skat. attēlā.

Piemēram, ja nepieciešams, lai sistēmā nekristos spiediens pārāk zemu, tad jāpievelk īsā skrūve(griežot pulksteņrādītāja virzienā) Skat. attēlā.Saplīsusi gumijas membrāna spiediena katlā.

Spiediena katls sastāv no divām daļām. Viena ūdenim (gumijas membrāna), bet otra gaisam(vieta starp metāla bāku un gumijas membrānu). Gaiss nodrošina spiedienu. Pirmā pazīme, kad nav kārtībā membrāna, ir sūkņa darbošanās ik reiz, kā tiek lietots ūdens. 

Spiedienkatla spiediens.

Spiedienkatlā ir nepieciešams gaisa spiediens, kas parasti ir 1,2bar. Ja nav nepieciešamā gaisa spiediena, tad sūkņa automātika visdrīzāk darbosies nepareizi. Lai piepumpētu nepieciešamo spiedienu sūkni atslēdz, arver krānu un pumpē līdz nepieciešamais spiediens ir sasniegts. 

Sūknis neatslēdzas.

1. Nav hermētiska ievada caurule.

2. Sūknis nav atgaisots.

3. Ir bojāta blīve, kura padod spiedienu uz mehāniku.

Sūknis neslēdzas, nav spiediena.

1. Nav elektroenerģijas padeves.

2. Bojāts sūkņa motors.

Mehāniski automātiskais vadības bloks.

Kopējās atsauksmes par automātisko/mehānisko vadības bloku nav pārāk labas, ir nemitīga ņemšanās ap to, jo ir jāver vaļā šis bloka vāks, ir jāregulē, tas nav stabils uz temperatūru svārstībām, tam nav IP65, to lieto kopš pagājušā gadsimta  utt. Tā kā, vēlams aizdomāties par šī bloka maiņu uz elektronisko ar IP65, kur spiediena regulēšana ir gana, gana vienkāršāka un darbība stabilāka.Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


loading...