Ūdens sildītāja vai boilera izvēle

Pirmā pazīme, kad boilers iet uz beigām ir tad, kad viņš sāk šņākt un čubināt pie ūdens sildīšanas. Otra - kad saņemsiet divkāršu rēķinu no Latvenergo.

Var ieciklēties un remontēt esošo darba nespējīgi ūdenssildītāju, jo kā vairums gadījumu būs apaudzis ar katlakmeni sildelements. Sildelements ar piederošām detaļām var izmaksāt 30-50%  no jauna boilera vērtības. Ja boileris(ūdens sildītājs) ir ļoti vērtīgs vai atrodas vēl garantijā, tad, iespējams, ir jēga viņu remontēt...

Bet var arī izvēlēties jaunu. Mazliet investējot nākotnes taupībai.

Šodienas tirgū piedāvājumā ir desmitiem firmu ūdens sildītāju un vairāki modeļi katrai. Kurš būs labāks, kurš būs sliktāks īsti pārdevēji neprot paskaidrot. Tāda, kā šablona atbilde dzirdama - kas nu kuram patīk...

Bet diezgan pāri visiem ūdenssildītāju ražotājiem izceļas divas firmas, t.i. „Ariston” un „Electrolux”.

Ariston ir pieejams "gudrais" ūdens sildītājs, kurš veselu nedēļu automātiskā režīmā apmācās, piefiksē savā atmiņā lietotāja ieradumus un pēc tam, ņemot vērā apmācību, silda ūdeni uz noteiktu laiku un nedēļas dienu, tādējādi taupot elektroenerģiju. Jāteic, ka nav no lētākajiem un cik pamatota ir šī ekonomija? Kurš var apgalvot, ka katru dienu mazgās traukus vai ies dušā vienā laikā...? Bet. Dizains skaists, simpātisks displejs. Ir pieejama arī versija ar Wi-Fi. Lejuplādējot aplikāciju ūdenssildītājs kļūst vadāms ar smartfonu, ideja moderna, bet diez vai noderīga.

 No otras puses „Electrolux” piedāvā savu izstrādājumu, kuram ir divi sausie sildelementi. Sausie sildelementi, tas tāds kā čaulā ielikts sildelements un nav viņam tieša kontakta ar ūdeni, kas varētu paildzināt sildelementa darbību. Ir trīs jaudas režīmi 800, 1200 un 2000w. Ir ekonomiskais režīms uz 55°C. Ražotājs aprēķinājis, ka sildot ūdeni, uz 55°C elektroenerģijas patēriņš ir ekonomiskākais. Tāpat šim modelim ir emaljēta ūdens bāka, kura nerūsējot, iebūvēts vadā noplūdes drošinātājs.  Nevainojams izskats ar informatīvu displeju. Displejs uzrāda esošo temperatūru. Cena uz 40% zemāka kā Ariston. Wi-Fi šobrīd nav Elekctrolux ūdenssildītājā, bet vai vajag vēl vienu starotāju mājās?

 Tad arī sanāk, ka abi labi un ekonomiski, bet cena vairums lietotājiem būs noteicošais par labu taupīgam un lētākajam.

Ūdenssildītājs Elextrolux

Boilera pieslēgums.

Labi šo pieslēgumu ir uzticēt specialistam.

Pieslēgumā uz ievada(aukstais ūdens) nāk ventīlis(krāns), drošības vārsts*, ventīlis ūdens nolaišanai.

Pieslēgumā uz izvada(karstais ūdens) nāk ventīlis.

*drošības vārsts parasti nāk komplektā ūdenssildītājiem, tas paredzēts divām svarīgām lietām. Pirmkārt, viņā ir iebūvēts atpakaļgaitas vārsts, kurš bloķē karstā ūdens nokļūšanu aukstā ūdens sistēmā. Tātad laiž ūdeni tikai vienā virzienā uz ūdens sildītāju. Piemēram, sistēmā mainās spiediens, tad nostrādājot šim vārstam ūdens sildītājā spiediens paliek nemainīgs, otrkārt, vārstā ir pārspiediena drošinātājs. Gadījumā, ja ūdens sildītāja automātika nenostrādā un sildelementi neizslēdzas, tad šis vārsts nolaidīs lieko spiedienu.


Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


loading...