Ūdens filtrs mājām.

Ūdens filtra izvēle un nepieciešamība.

Šķiet, ka maldinošs ir uzskats, ka pilsētā ar centrālo ūdeni nav nepieciešams ūdens filtrs. Kādēļ? Piemēram, ja iztēloties ūdens ceļu no tuvākā ūdens torņa līdz jūsu mājoklim, pa ūdens maģistrālēm, kuras sasniedz, varbūt desmitiem kilometru garumu, tad kā var galvot, ka visā ūdens padeves sistēmā ir tīrs ūdens?! Drīzāk pat teorētiski var galvot pretēji, pieņemot, ka ūdens veido nogulsnes un tās uzkrājas uz cauruļu iekšējām sienām. Turklāt šīs maģistrāles, iespējams, kalpo gadu desmitus no vietas. Ir dzirdēts, ka maģistrāles profilaktiskos nolūkos attīra ar spiediena triecieniem, bet kur tad paliek šis attīrījumu materiāls (gruži vai piesārņojums), ja ne tai pašā sistēmā?!

Privātmājās, kurām sava spice un ūdens padeves sistēma  ir pārdesmit metru, veic ūdens analīzi un piemeklē atbilstoši filtrus.

Tā arī sanāk, ka pat pie visspīdošākajiem ūdens iegūšanas apstākļiem filtrs tomēr būtu jāizmanto.

Diegu filtrs.

Diegu filtrs nav dārgs un filtrē tikai lielos gružus, tādus kā smiltis, montāžas gruži, kuri varētu rasties pašā sistēmā no ilggadīgas lietošanas vai no jaunu santehnisku ūdens mezglu ierīkošanas. Tāds filtrs būtu jāmaina samērā bieži, tad arī pie maiņas vizuāli būs redzams filtra lietderīgums un darbība.

Ūdens dzelžainība, kaļķakmens.


Ieskatoties savā tējkannā... Šķiet, Jo ātrāk tējkanna aizaug ar kaļķakmeni, jo lielāks dzelzs, kaļķa saturs ūdenī. Ir pieejami daudzi filtru varianti, pārsvarā aktīvās ogles filtri, kuri, kā liecina personīga pieredze, tad puse no viņiem attīra ūdeni no dzelzs vāji vai attīra ļoti īsu laiku, vai neattīra ūdeni vispār. Acīm redzamais indikators ir tējkanna. Ir arī citas pazīmes, ūdens garša - dzelžaina, ātri aizsērē ūdens maisītājiem krāna filtri, santehnikā rūsas līnijas. Kādam dzelzs saturam ir jābūt dzeramajā ūdenī? Par daudz ir, ja dzelzs koncentrācija sasniedz 0,3 mg/l un vairāk. Latvijā norma 0,2mg/l. Vārdu sakot, ja ir aizdomas par paaugstinātu dzelzs saturu ūdenī - jāveic ūdens analīzes un jāpiemeklē atbilstoši filtri, ūdens filtri.

PH līmenis dzeramam ūdenim pēc filtriem.  Ph neitrāls tiek uzskatīts ph7.0. Ir dzirdēti  uzskati, ka dzeramā ūdens  Ph 7.8 esot veselībai labvēlīgs vai labvēlīgāks par ph7.0. 

Smalka ūdens filtrēšana.

Tāda smalka un ļoti dziļa ūdens filtrēšana samazina Ph līmeni ūdenī. Piemēram, RO (reversā osmoze) filtri. Pēc šāda filtra sistēmā Ph saturs var būt samazināts. Tādēļ ir arī uzskats, ka pēc RO filtra jābūt arī ūdens jonizētājam, kurš ar līdzstrāvas palīdzību varētu regulēt Ph līmeni ūdenī. Ūdens jonizētāju modeļi ir pieejami ar visai smalkiem iestatījumiem, kur pieņemsim, kafijas pagatavošanai būs atšķirīgs Ph no dzeramā ūdens. Šādas ierīces ir visai dārgas, un par ierīču lietderīgumu zinātnieki vēl strīdas. Ūdens sārmainību var arī paaugstināt ar dzeramo sodu, taču tāds ūdens netiek uzskatīts par "dzīvu".

Dzeramais ūdens iepakojumos. 

Ļoti dīvaini ir tas, ka veikala plauktos izliktajam pārdošanā dzeramajam ūdenim bieži vien ražotāji neuzskata par vajadzību vai normu norādīt Ph saturu savā produktā vai pareizāk - savā fasējumā. Kādēļ? Kādēļ var pat grafiski uz etiķetes attēlot no kāda avota, vai no kāda dziļuma ūdens nācis, bet Ph saturu ūdenī  nenorāda, kas prasītu maz vietas uz etiķetes un  man būtu daudz svarīgāka informācija! Arī attīrīšanas metode nav norādīta. Daudz jautājumu paliek bez atbildēm.

Filtru daudzums un montāža.

Ja nav īpašu prasību un ūdens kvalitāte ir normas robežās, tad pietiekami būtu ar kārtridžu tipa filtra korpusu, kuram maināms filtra elements mehānisku piejaukumu attīrīšanai. Otrs variants ir dubultais kārtridžu tipa filtra korpuss,  kurā pirmais elements ir diegu filtrs, bet otrs, piemēram, aktīvās ogles kārtridžs.

Ar kārtridžiem priekš ūdens filtra arī ir interesants moments. Aplūkojot piedāvājumu interneta veikalos, jāsecina, ka laikam preces kods izsaka pircējam visu par preci, detalizētu aprakstu nav! Būtu jauki, ja pirms pirkuma varētu uzzināt, kādam nolūkam filtru lieto un ko tas dos. Šaubos, ka prece ar aprakstu, piemēram, "xm54-22" kādam patērētājam vai potenciālam pircējam ko izteiks par preces lietderīgumu.

Jaunākās paaudzes katlakmens skaldītājs, atkaļķotājs.

Šobrīd ir ienākusi informācija, ka pieejams ūdens mīkstinātājs, tāds kā veidojums nelielas kastītes formā, kuru uzliekot, vai pieslēdzot ūdensvadam ir iegūstams nevainojams rezultāts. Ierīce neesot īpaši dārga, ja salīdzina ar analogiem, t.i. nedaudz virs simts eiro. Protams, dzīvoklī ar diviem vai vairāk ūdens stāvvadiem pasākums sadārdzinās. Ierīce paredzēta privātmājām un dzīvokļiem gan karstam, gan aukstam ūdenim. Šai sistēmai nav tipiskā filtru principa, nav arī ķīmisku vielu un nav jāveic apkopes. Iedarbība uz ūdeni ir fizikāla. Vairāk par katlakmens skaldītāju. Šāda tipa produkti ir pieejami no vairākiem ražotājiem. Cenu diapazons arī visai atšķirīgs.
Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


loading...