Sienu un griestu krāsošana

Lai gan vienkāršs darba nosaukums "krāsošana", tas ietver sevī vairākus savstarpēji saistītus procesus. Lai panāktu pieņemtu sienu un griestu izskatu šie procesi varētu izskatīties šādi: 

Krāsošanas darbu secība

1. Virsmas gruntēšana, lielu nelīdzenumu novēršana.

2. Virsmas špaktelēšana. Rēģipša virsmu gadījumā nāk klāt vēl šuvju sieta līmēšana, ārējo stūrīšu montāža.

3. Virsmas slīpēšana.

4. Virsmas gruntēšana un krāsošana. 

Tādā veidā maksu par darbu var dalīt šajos posmos, kur pati krāsošana varētu izmaksāt tikai 10-20% no kopējās krāsošanas darbu cenas. Lāča tiesu izmaksu un laiku prasa virsmu sagatavošanas darbi, tādi kā - špaktelēšana, sieta un stūrīšu montāža, slīpēšana.

Tātad, lai sasniegtu gala rezultātu krāsotājam vairākkārt jāveic darbības pie vienas un tās pašas vietas, bet faktiski darba nosaukums parasti ir krāsošanas darbi. No šejienes arī var rasties maldīgs priekšstats par veicamo darbu apjomu un izpildes termiņiem. 

Krāsošanas darbu izmaksas

Krāsošanas darbu izmaksas ietver visus šos augstāk minētos darbus un saistītās izmaksas, un uz šodienu vidēji sastāda ap 15eiro par m2 ieskaitot uz ieņēmumiem attiecināmos nodokļus. 

Parasti griestu apdares cena ir nedaudz augstāka par sienu cenu, jo griestu sagataves un pat apdares darbi ir vai var būt veicami no stalažām, kas prasa vairāk laika, kā arī papildaprīkojuma izmaksas, piemēram, stalažu noma un piegāde uz objektu. Šī aptuvenā cena 15eiro par 1m2 var svārstīties atkarībā no darba apjoma un sarežģītības pakāpes. Piemēram, jumta stāvu apdare ar slīpiem griestiem un daudziem stūriem parasti ir dārgāka par parasta stāva apdari. Tāpat telpas ar augstiem griestiem tiek uzskatītas par neparocīgām darbu izpildei un var rasties papildizmaksas stalažu nomai un laikam veicamo darbu izpildei. Tur pretī telpās ar ērtu augstumu un lielu apjomu krāsotāja pakalpojumi var izmaksāt lētāk.


Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


loading...