Sena ķieģeļu mūrīša apmešana

Radās ideja, ka nebūtu slikti senam ķieģeļu mūrim uzlikt virsū flīzes. Mūris ir vienkāršs, tam nav nekādu uzdevumu, piemēram, apkure - nav siltummūris. Ja šis būtu siltummūris, protams, rīkotos savādāk. Visdrīzāk, ka to nojauktu un pārmūrētu ar jauniem dekoratīviem ķieģeļiem. Bet stāsts ir par vienkāršu mūri, kurš atrodas virtuvē kopš pagājušā gadsimta, kurš ir veidots no ķieģeļiem un vairākkārt krāsots ar dažādām krāsām.  


Pirmais solis ir attīrīt no netīrumiem un gruntēt ar vienkāršu grunti. 

Otrs solis ir nogruntēt šo mūri ar saķeri pastiprinošu grunti, piemēram, ar kvarca grunti vai betonkontaktu. 

Par cik šo mūri esmu nolēmis flīzēt, tad tam būtu jātur gan izlīdzinoša apmetuma kārta, gan flīzes. Slodze un svars pienācīgs. Tātad nebūtu slikti kādā veidā šo visu pastiprināt. Te nolēmu izveidot drāšu sistēmu, jo siets bija neparocīgs transportēšanai un diezgan dārgs salīdzinoši ar drāti. 

Trešais solis ir saurbt mūrīti ik pa 30 - 40 cm ar urbi 6mm un sadzī tajā dībeļnaglas, kuras savstarpēji satīt ar armatūras sasiešanai paredzēto drāti. 

Ceturtais solis ir veikt apmetumu. Apmetumam izvēlējos MP75, jo šis ir gana lētāks par plaši pazīstamo Rotband. Vienīgais trūkums vai plus šim MP75 ir ka apmetums uzvelkams vienā piegājienā, to nevar kā Rotbandu slapjās kārtās audzēt. Tā arī rakstīts uz mp75 iepakojuma - vienas kārtas sausais apmetums.

Rezultātā iegūstam ļoti stipru mūri, kuru var droši, pēc nožūšanas un gruntēšanas, flīzēt at sev tīkamām flīzēm.  Šķiet, ka šādā veidā ir iegūts nevainojams rezultāts ar minimāliem tēriņiem. Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


loading...