Polikarbonāta siltumnīca saviem spēkiem.

Diemžēl ir pienācis laiks siltumnīcas maiņai. Uz šodienu plēvju siltumnīcas vairs nav izdevīgas un tās varētu būt vakardiena, jo plēves 200mk kalpo labi ja 3-4 gadus.

Siltumnīca

Bija pieņemts lēmums iegādāties polikarbonāta siltumnīcu, bet apraugot un, tā teikt, pataustot to paraugus 'veikalu plauktos' šis lēmums tika tūlītēji atcelts. Kvalitāte, šķiet, nekāda, bet cena kosmoss. Piemēram, 3×4 siltumnīca ap 370€(+pamati un montāža). Polikarbonāts mīksts, tas burzās kā papīrs. Konstrukcija no ļoti plāna metāla ar mazām skrūvītēm savilkta. Uzticību neievieš. 

Painteresējos par atsevišķu materiālu cenām - nav jābūt lielam matemātiķim, lai saprastu, ka var lētāk un labāk. Lētāk un labāk sanāk, ka pateicoties, personīgai saprašanai, uzņēmībai, pašriskam un paša darbam. Bet, jādomā, ka šī uzņemšanās un riski ir tā vērti, jo šī paštaisītā siltumnīca nodrošinās mani un manu ģimeni ar 'tīru produktu' vismaz desmit gadus.

Siltumnīcas karkasu metināšu no kvadrāta caurules 20*40*2. Cena ir 3,2€/tm un kvadrātcaurule 200*200*1,5 ar cenu 2,60€/tm, Polikarbonāts 51€ par loksni, loksne 6*2m. Skrūves un blīves ap 15€, 15€ trīs maisi cements, eņģes un krāsa metālam 12€. Plānotās siltumnīcas izmērs ir 6*3. Kopā materiāliem iznāca nedaudz virs 500€. Šāda izmēra kvalitatīvs analogs maksā ap 1200€.

1. Izraudzījos vietu, uzraku zemīti un saklapēju no dēļiem formas pamatiņiem, izraku vietu pamatiņiem un ieliku formas. Pamatiņi būs stabveidīgi ar aptuvenu dziļumu 50cm, kopā 4gb pa stūriem un 2gb(mazāki) viducī. Izlīmeņošu formas un iebetonēšu, kā saka, lai veidojumu vējš neaiznes. 


2. Uzlikšu vainagu no brusām 120+120, kuru iepriekš apstrādāšu ar antiseptiķi. Liekot brusas uz betona stabiņiem, paklāšu apakšā ruberoīdu kā hidroizolāciju. Vainagu piestiprinu pie betona stabiņiem. 

3. Sāku metināt metāla konstrukciju. No arkveida konstrukcijas atteicos, jo neesot racionāla, lai pie siltumnīcas ārējām sienām ko stādītu, jo stādi paaugoties, lien sienas slīpumā. Izvēlējos klasisko formu, tas ir - kvadrāts ar divslīpju jumtu.

4. Sametināto konstrukciju krāsoju ar metāla gruntskrāsu.

5. Montēju polikarbonātu ar skrūvēm. 

Papildinājums sekos atbilstoši darba gaitai.

:wink:


Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


loading...