Polikarbonāta siltumnīca saviem spēkiem.

Diemžēl ir pienācis laiks siltumnīcas maiņai. Uz šodienu plēvju siltumnīcas vairs nav izdevīgas un tās varētu būt vakardiena, jo plēves 200mk kalpo labi ja 3-4 gadus.

Siltumnīca

Bija pieņemts lēmums iegādāties polikarbonāta siltumnīcu, bet apraugot un, tā teikt, pataustot to paraugus 'veikalu plauktos' šis lēmums tika tūlītēji atcelts. Kvalitāte, šķiet, nekāda, bet cena kosmoss. Piemēram, 3×4 siltumnīca ap 370€(+pamati un montāža). Polikarbonāts mīksts, tas burzās kā papīrs. Konstrukcija no ļoti plāna metāla ar mazām skrūvītēm savilkta. Uzticību neievieš. 

Painteresējos par atsevišķu materiālu cenām - nav jābūt lielam matemātiķim, lai saprastu, ka var lētāk un labāk. Lētāk un labāk sanāk, ka pateicoties, personīgai saprašanai, uzņēmībai, pašriskam un paša darbam. Bet, jādomā, ka šī uzņemšanās un riski ir tā vērti, jo šī paštaisītā siltumnīca nodrošinās mani un manu ģimeni ar 'tīru produktu' vismaz desmit gadus.

Siltumnīcas karkasu metināšu no kvadrāta caurules 20*40*2. Cena ir 3,2€/tm un kvadrātcaurule 20*20*1,5 ar cenu 2,60€/tm, Polikarbonāts 51€ par loksni, loksne 6*2m. Skrūves un blīves ap 15€, 15€ trīs maisi cements, eņģes un krāsa metālam 12€. Plānotās siltumnīcas izmērs ir 6*3. Kopā materiāliem iznāca nedaudz virs 500€. Šāda izmēra kvalitatīvs analogs maksā ap 1200€.

1. Izraudzījos vietu, uzraku zemīti un saklapēju no dēļiem formas pamatiņiem, izraku vietu pamatiņiem un ieliku formas. Pamatiņi būs stabveidīgi ar aptuvenu dziļumu 50cm, kopā 4gb pa stūriem un 2gb(mazāki) viducī. Izlīmeņošu formas un iebetonēšu, kā saka, lai veidojumu vējš neaiznes. 


2. Uzlikšu vainagu no brusām 120+120, kuru iepriekš apstrādāšu ar antiseptiķi. Liekot brusas uz betona stabiņiem, paklāšu apakšā ruberoīdu kā hidroizolāciju. Vainagu piestiprinu pie betona stabiņiem. 

Tālāk jāmeklē metināmo aparātu, leņka magnēti un citi metināšanas piederumi. Metināmo labāk pusautomātu, kas metina ar speciālu drāti, tā teikt, bez gāzes balona, jo nav īpašu zināšanu par metināšanu. Atradu tādu Standley Micromig. Diezgan kompakts un cena līdz 200€.  Protams, ka metināšana nedaudz prasa piešauties, bet kopumā tas ir ātri, jo šim te Micromiga aparātam ir divas pogas un stieples ātruma padeves regulātors, tas droši ka domāts diletantiem, iesācējiem. Tas ir tas, ko man vajag. :wink:

3. Sāku metināt metāla konstrukciju. No arkveida konstrukcijas atteicos, jo neesot racionāla, lai pie siltumnīcas ārējām sienām ko stādītu, jo stādi paaugoties, lien sienas slīpumā. Izvēlējos klasisko formu, tas ir - kvadrāts ar divslīpju jumtu. 


Ar acīm likās vieglāk, bet ar rociņām sanāca diezgan ilgi kamēr savācu visu kopā. Diezgan slikti bija tas, ka kvadrātcaurules bija sagarinātas pa 2m, lai var transportēt, bet konstrukcijai bija nepieciešami garāki elementi. Šobrīd būtu sūtijis 6m ar piegādi. Nu jau kā ir - tā ir. Darba ir daudz un vienam diezgan grūti.  Bet, cerams, ka šīs pūles ir uz ilgu laiku...

Siltumnīcas metināšana

4. Sametināto konstrukciju krāsoju ar metāla gruntskrāsu.

Siltumnīcas konstrukcija

5. Montēju polikarbonātu ar skrūvēm. 

Respektīvi - tas viss ir darāms! Cenas ziņā visu jārēķina, jo, piemēram, uz šodienu pienācīga siltumnīca ar relatīvi stabilu konstrukciju maksā ap 2k€. Paša konstrukcijai skaidrs, ka būs jāziedo savu laiku vēl plusā(nedēļa vai pat divas)... Darbiņš nav viegls, bet patīkams. 

Polikarbonāta siltumnīca saviem spēkiem

 Domājams, ka mani izdevumi nepārsniegs 1,2k€, tas metināmo aparātu ieskaitot. 

Ko varētu darīt savādāk.

1. Izvēlētieskonstrukcijai  visas kvadrātcaurues 2*25*25. 

2. Apakšējo perimetru būtu veidojis no plakandzelža 30mm vai leņķa.

3. Metinātu gatavus konstrukciju posmus un tikai tad montētu. Tā kā es gatavoju atsevišķi tikai dažas detaļas, tad sanāca liels darbs pie jumtiņa montāžas. Daudz neracionālu darbību, piemēram, kāp augšā (situmnīcas augstums 2.7m) nomēri detaļu, ej izzāģē, ej piemēri, piemetini utt... Tā kā - ja taisītu vēl kādu siltumnīcu, tad tikai no iepriekš lejā sametinātām detaļām tā, lai tās atliktu tikai samontēt kopā. 




Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


loading...