Pāra slēdzis vai pārslēdzis - pieslēguma shēma

Pāra slēdzis.

Jauka lieta ir pārslēdzis ar kura palīdzību vienā slēdzī ieslēdz gaismu, bet otrā izslēdz. Kur šis slēdzis varētu noderēt? Šķiet, ka gaiteņos, priekšnamā, caurstaigājamas telpās. Piemēram, lai nebūtu jāiet izslēgt gaismu, no viena telpas gala līdz otram, un pēc gaismas izslēgšanas būs jāatgriežas, iespējams, tumsā...

Kā ierīkot pāra slēdzi.

Lai, šo neapšaubāmi komforta lietu ierīkotu ir jāizvēlas atbilstošus slēdžus ar pāra slēdža  funkciju un jārēķinās ar papildus triju dzīslu vadu, kurš savstarpēji savienos šos slēdžus. Ir pieejams, bet teorētiski, pieslēgums, kurā ar divu dzīslu vadu savieno pāra slēdžus, bet tas izraisa daudz jautājumu - kā tas darbojās un vai darbojas vispār, vai nav tā darbība atkarīga no slēdza pārslēga  stāvokļa utt. Internetā ir pieejamas dažādas pieslēguma shēmas, bet šķiet, ka pārlieku sarežģītas un funkcionāli neracionālas, jo finālā iegūstam to pašu pārslēdzi. Tādējādi šeit norādītā shēma būs pats optimālākais vai vienkāršākais variants.

Pāra slēdžu savienojuma shēma.

Pati parastākā vai vienkāršākā shēma diviem pāra slēdžiem.


Pāra slēdzis ar diviem taustiņiem.

Līdzīgi veido arī pārslēdzi ar diviem taustiņiem, tikai tur viss dubultojas. Starp slēdziem būs jau divi triju dzīslu vadi vai četru dzīslu vads un atsevišķs divu dzīslu vads uz sadales kārbu, ja sadali rīko atsevišķā kārbā, ja nē, tad protams labāk savienot slēdzus ar diviem triju dzīslu vadiem.

Pati parastākā vai vienkāršākā shēma diviem pāra slēdžiem ar diviem taustiņiem.


Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


loading...