Koka karkasa pārsegums

Pārsegumu veido no dēļiem, tos stiprina virsū uz sienas augšēja (otrā) vainaga. Runa ir par mazu karkasa tipa celtni. Var būt, ka tieši tāpat veido pārsegumu arī nopietnākām būvēm, bet noteikti izmanto biezākus kokmateriālus un veic nepieciešamos aprēķinus.

 Pirmā lieta, kura jādara ir jāsamēra un jāsaskaita nepieciešamie kokmateriāli un tie jāiegādājās.

Tātad - nepieciešams dēlis visam mājiņas perimetram un lāgas ik pēc 0,6m. Dēli perimetram es izmantoju 40×200, bet lāgām 50×200. 


Pirmais darbiņš ir uzlikt uz kants dēli pa namiņa perimetru un nostiprinār līdz ar ārējo malu ar naglām. Naglas dzen amēram 40mm no dēļa apakšas apmēram 45° slīpumā tā, lai tās pievelk dēli pie augšēja vainaga. Naglas liku ik pa 30-40cm.

Kad perimetrs gayavs, tad otrs darbiņš ir salikt lāgas uz kants ar soli 60cm no lāgu centriem. Lāgas no nama ārpuses stiprina ar naglām 120mm caur perimetra dēli. Tāpat lāgas stiprina pie vainaga - slīpi iedzenot naglu no abām pusēm, vietā, kur lāga sēž uz vainaga. Kopā veidojas stabila konstrukcija. Šī izmēra 50×200 lāgas nav paredzētas lieliem laidieniem un nopietnām slodzēm. Ja nemaldos, tad bez projekta var veidot celtnes līdz 25m2. Protams, nopietnākām celtnēm ir nepieciešams projekts ar lāgu nestspējas aprēķinu utt...

Pārseguma pīrāgs starp bēniņiem un telpu. 

Pīrāgu veido pašu pēdējo, kad gatavas sienas un jumts.

Pīrāga kārtas no iekšas uz āru: 

1.apdare(krāsojums)

2.rēģipsis

3.ventilācijas šķirkārta(dēļi 25×100mm ik pēc 15cm)

4.tvaika barjēra (plēve 200mikronu)

5.pārseguma lāgas ar akmensvates siltinājumu 20cm. Siltinājumu var likt arī biezāku uz lāgām

Vatei virsū neko neklāju. Bēniņi ir paredzēti aukstie un ventilējamie.


Nākamais darbiņs ir jumts. Šķiet jumta izveidošana ir gana vienkāršs, bet neerti izpildāma, dēļ augstuma. Noteikti veidošu pagaidu dēļu pārsegumu, lai viegli un droši var pārvietoties pa pārsegumu un tikt tam klāt. Jumts būs no divām plaknēm. Protams, vienkāršāk būtu izveidot jumtu vienā plaknē ar vienu slīpumu. Bet nē. Vienkāršus ceļus mēs nemeklējam. :smile:
Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


loading...