Katlakmens skaldītājs

Kā vairums Latvijas privātmājās saskāros ar kaļķaina ūdens problēmu. Tas ir tā, ka tējkanna, pareizāk sakot, tējkannas sildelements apaug ar katlakmeni pāris dienās, protams arī ūdenssildītājs, veļas mašīna utt. Izskraidīju celtniecības veikalus filtra meklējumos, bet veikalu asortimentā neko jēdzīgu un nopietnu man nespēja piedāvāt. Jā, ir pieejami dažnedažādi filtri, kuri - jā, kaut ko došot, bet konkrēti pret kaļķi neesot paredzēti. Pārdevēji konsultanti iesaka griezties pie firmām, kuras nodarbojas ar ūdens attīrīšanas iekārtu tirdzniecību...

Te arī piedāvājums atkaļķošanai ir milzu bundulis, kuru ir jāapkalpo un kura cena ir apmēram 500eur un tas aizņems daudz vietas.

Citu starp filtra meklējumos uzgāju kādu cilvēciņu, kurš pastāstīja par jaunākās paaudzes filtru, kurš ir ļoti maziņš, tam praktiski nav vajadzīga vieta, nav nepieciešama apkope un tīri pieņemama cena. Protams, šāds apgalvojums izraisīja manī daudz neskaidru jautājumu - a kā, a kur, a ar ko, kā tā var būt utt...?  

Lieta tāda, ka šis filtrs uz ūdeni iedarbojas nevis fiziski, bet fizikāli, tas ir ar magnētisko lauku, impulsa veidā. Darbības pamatā ir mainīgs elektromagnētiskais lauks (impulsi) diapazonā no 1000 līdz 12000 Hz ar 20Hz ciklu, likvidē cietā kaļķa (CaCO3 + Fe2O3 + citas nešķīstošās vielas) uzaugumus ūdensapgādes sistēmās...

Nu fakts paliek fakts, jo cilvēciņš pats šo ierīci lietojot, un apbrīno tās iedarbību, kuras pamatā ir, nevis kaļķa fiziska nodalīšana, bet fizikāla sašķelšana.  Tā arī nolēmu mazo brīnumu iegādāties. Montāža ļoti vienkārša (skat. foto). Jāaptin 15*2tinumi uz ienākošās ūdens caurules, jāpievieno divi vadi, jāieslēdz ierīci tīklā un jāizvēlas vajadzīgais jaudas stiprums. Protams, par ierīces darbību vēlos pārliecināties, ka tiešām tā darbojas. Pagaidām testēju un neko labu vai sliktu pastāstīt nevaru.

Ierīces izskats.Ierīces pieslēguma princips


Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


loading...