Flīzēšanas darbi

Flīzēšanas darbu processa sarežģītības dēļ - bieži vien cilvēki izvēlas 20nr. krāsu kā alternatīvu flīzēm uz sienām un linoleju kā alternatīvu grīdas segumam. Tomēr šīs izvēles ne vienmēr ir pamatotas! 


Protams, flīzēšana ir samērā sarežģīts, netīrs un mūsu zemē nenovērtēts darbs.  Un lūk kā dēļ! Cilvēciņš nopirktdams flīzes, piemēram, kādā lielveikalā pa 5€/m2 savai 1,5m² vannas istabai var padomāt, ka uzlikt šos flīžu izstrādājumus būs tik pat lēti. Tās ir lamatas. Kā likums, pat paši neakurātākie flīzētāji par savu darbiņu vēlēsies vismaz 15€/m². Kopējās izmaksas m² jau būs 20€, bet izskats nebūs labāks par 5€. Diemžēl flīžu likšana arī nav no tiem darbiem, kuru katrs var izpildīt. Bet, ja nu tomēr, tad īsi par secību.

1. Sienas plaknes pārbaude. Sienas plaknei nebūtu jābūt kļūdai lielākai kā 3mm. Ja kļūda ir tā ir jānovērš, pievelkot to ar flīžu līmi. 

2. Telpas stūriem ir jābūt līmenī. Ja nav, tad arī tos ir jāpievelk ar flīžu līmi. Līmenim nevajadzētu novirzīties vairāk kā 3-4mm.  

3. Tās pašas darbības ar grīdu. 

Šie trīs punkti ir tikai telpas sagatavošana flīzēšanai. 

4. Virsmas gruntē ar adhēziju pastiprinošu grunti.

5. Veic hidroizolāciju visur, kur ir slapjas vietas, piemēram, aiz izlietnēm, podiem, vannām, dušām un visu grīdu un grīdas perimetru 10cm augstumā.

6. veic sienu un  grīdu simetrisku sadalījumu.

7. Flīzē.

8. Šuvo.

9. Silikonē visus stūrus. 

Tikai izpildot visus šos darbus var panākt cienījamu izskatu, bet lai šo visu padarītu.ir nepieciešams laiks šiem darbiem, bet darbs maksā naudu. Piemēram, apmaksājot šos visus darbus, jūs iztērēsiet gana vairāk naudiņas kā flīžu cena 5eur. Ir pamats apdomāt vai tas ir tā vērts.Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


loading...