Flīzēšanas darbi un cenas

Flīzēšanas darbu processa sarežģītības dēļ - bieži vien cilvēki izvēlas 20nr. krāsu kā alternatīvu flīzēm uz sienām un linoleju kā alternatīvu grīdas segumam. Tomēr šīs izvēles ne vienmēr ir pamatotas! 


Protams, flīzēšana ir samērā sarežģīts, netīrs un mūsu zemē kādreiz nenovērtēts darbs.  Un lūk kā dēļ! Cilvēciņš nopirktdams flīzes, piemēram, kādā lielveikalā pa 5€/m2 savai 1,5m² vannas istabai var padomāt, ka uzlikt šos flīžu izstrādājumus būs tik pat lēti. Tās ir lamatas. Kā likums, pat paši neakurātākie flīzētāji par savu darbiņu vēlēsies vismaz 15€/m². Kopējās izmaksas m² jau būs 20€, bet izskats nebūs labāks par 5€, nerunājot vēl par papilddarbiem un saistīto materiālu cenām. Diemžēl flīžu likšana arī nav no tiem darbiem, kuru katrs patstāvīgi var izpildīt. Video pamācības nederēs. Bet, ja nu tomēr, tad īsi par secību.

1. Sienas plaknes pārbaude. Sienas plaknei nebūtu jābūt kļūdai lielākai kā 3mm. Ja kļūda ir, tad tā ir jānovērš, pievelkot to ar flīžu līmi. 

2. Telpas stūriem ir jābūt līmenī. Ja nav, tad arī tos ir jāpievelk ar flīžu līmi. Līmenim nevajadzētu novirzīties vairāk kā 3-4mm.  

3. Tās pašas darbības ar grīdu. 

Šie trīs punkti ir tikai telpas sagatavošana flīzēšanai. 

4. Virsmas gruntē ar adhēziju pastiprinošu grunti.

5. Veic hidroizolāciju visur, kur ir slapjas vietas, piemēram, aiz izlietnēm, podiem, vannām, dušām un visu grīdu un grīdas perimetru ~] 10cm augstumā.

6. veic sienu un  grīdu simetrisku sadalījumu.

7. Flīzē.

8. Šuvo.

9. Silikonē visus stūrus. 

Tikai izpildot visus šos darbus var panākt cienījamu izskatu, bet lai šo visu padarītu ir nepieciešams laiks šiem darbiem, laiks maksā naudu. Piemēram, apmaksājot šos visus darbus, jūs iztērēsiet gana vairāk naudiņas kā flīžu cena 5eur. Ir pamats apdomāt vai tas ir tā vērts?!

Flīzēšanas cenas šobrīd: 

Grīdas flīzēšana sākot no 20eur - bez papilddarbiem.

Sienas flīzēšana sākot no 25eur - bez papilddarbiem.

Flīzēšanas papilddarbu cenas: 

Plaknes līdzināšana - no 8eur/m2.

Hidroizolācija ar perimetra lentu, bet bez auduma - no 5eur/m2.

Hidroizolācija ar audumu no 10eur/m2.

Stūrīšu vai nobeiguma līstīšu montāža no 10eur/gb.

Caurumu urbšana izvadiem no 5eur/gb.

Silikonēšana no 10eur/par telpu. 

Cenas par flīzēšanas darbiem parasti svārstās atkarībā no paredzamo darbu apjoma , dizaina un telpu sarežģītības. Piemēram dekoratīvu elementu iestrāde var būtiski sadārdzināt kopējo darbu izmaksas.


Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


loading...