Dušas zonas ierīkošana

Neliels rakstiņš kā pareizi izbūvēt dušu duškabīnes vietā. 

Šis rakstiņš ir viegla pamācība, kā paša spēkiem, soli pa solim izbūvēt komfortu dušu ērtai lietošanai. Kādēļ ne duškabīne? Duškabīne ir labs un ērts īslaicīgs risinājums. Ar laiku tā sēžās, durtiņas izļurkājās, iekšpusē viss krīt un gāžās... Tā kā skaisti, bet nepraktiski... 

Un tā, izraugamies vietu dušas zonas ierīkošanai, kur grīdā ir pieejams kanalizācijas izvads un karstais/aukstais ūdens. Ja tādas vietas nav, tad to ir jāierīko. 

Optimāls dušas zonas izmērs ir 1m×1m. Ja lielāka ir labi - mazāku gan nevajadzētu.

Kad esam tikuši galā ar vietu, teikšu priekšā, tam jābūt stūrim, lai racionālāk izmantotu telpu. Tagad mums jàizbūvē starpsiena. Starpsienai var izmantot metāla starpsienas profīlus, kurus aizšuj ar rēģipsi. Rēģipsi var ņemt gan mirtuma izturīgo, gan parasto, jo turpmākos soļos to apstrādāsim ar šķidro hidroizolācijas membrānu. 

Kad uzbūvēta siena var ķerties pie trapa izvietošanas. Trapu vēlams izvietot dziļākajā malā pa vidu. Nav vēlams trapu novietot dušas zonas viducī, jo izjutīsiet diskomfortu mazgājoties, patstāvīgi kāpjot trapam virsū un tādēji nosedzot ūdens izplūdi no dušas.

Kad traps novietots, tad klājam apakšā putoplastu, kurš paredzēts grīdām un ir ar augstu blīvumu un nestspēju. Putoplasts noklāts un varam ieklāt betona kārtu, kur līmeņa 0 pumktu ņemam no trapa un veidojam pacēlumu uz dušas ārējo malu 1cm - 1,5cm. Betonējam. Betonu vai javu taisam 1:3 un vēlams ne pārāk slapju, lai tā ātrāk izžūtu.  Neaizmirstam par kritumu no dušas zonas ārējās malas un trapu. Šādi iebetonēts pamatiņš dušai saķersies jau nākamā dienā, bet žūs apmēram piecas dienas. Kādēļ svarīgi javu gatavot stipru? - Tas tādēļ, lai pamatiņam nebūtu iespēju ar gadiem saķert kādu korozijas postošu sēnīti dēļ kādas mikro spraudziņas... 

Traps


Kad pamatne iebetonēta, jau nākamā dienā, jāveido dušas zonas norobežojošā maliņa. To viegli var uzmūrēt no vienkāršiem māla ķieģeļiem vai uztaisīt formu un iebetonēt. Viss atkarīgs cik augstu maliņu vēlaties. Jāteic, ka zemāku par 5cm nav vēlams... 

Kad augstāk minētie darbi ir paveikti un viss kārtīgi nožuvis, tad attīram virsmas no nelīdzenumiem un putekļiem, un virsmas gruntē ar adhēziju stiprinošu grunti.

Hidroizolācija.

Hidroizolāciju var veikt ar vienkomponenta hidroizolāciju un audumu, kā arī tīri vienu hidroizolāciju izmantojot auduma lentas stūriem. Stūri un grīdas perimetrs jālīmē ar lentu obligāti. lenta vai audums līmējams ar to pašu hidroizolācijas materiālu - nekādu līmi nevajag. Hidroizolācija uzklājama divās kārtās, starp kārtām jāievēro laika intervāls, kas parasti ir no divām stundām un vairāk. Savukārt no otrās hidroizolācijas kārtas līdz flīzēšanas uzsākšanai laika intervāls ne mazāk par 6 stundām. 

Aptuvena hidroizolācijas darbu secība.

1. Notīra visus nelīdzenumus, izslauka grīdas daļu un izsūc ar putekļsūcēju.

2. Plaknes(sienas, grīda) gruntē ar virsmu stiprinošu grunti.

3. Līmē audumu ar to pašu šķidro hidroizolāciju. Līmēšanu sāk no augšas, pa sienām, kuras ir tieši dušas zonā. Nosmērē sienu ar hidroizolāciju un virsū liek audumu, kuru cieši pieglauž pie sienas (līdzīgi kā tapetes) un uzreiz pārsmērē pa virsu ar to pašu hidroizolāciju. Grīdu līmē lidzīgi kā sienas, tikai smērējot pa nelielam gabalam un iztinot virsū iepriekš sagatavotu sarullētu audumu. (ja nelīmē audumu, tad šo punktu izlaiž). Audumu līmē, lai ūdens ar laiku nesūktos cauri mikroplaisām. Tas īpaši aktuāli ir daudzstāvu namos un privātmājās, kur jūsu duša ir augstāk par pirmo stāvu. Tāda kā garantija, ka neko nenopludināsiet ilgtermiņā. 

4. Līmē auduma lentu. Lentu līmē sākumā pa grīdas perimetru, tad sienas vertikālie stūri. Ņem otiņu un kārtīgi izsmērē hidroizolāciju pa stūri, liek virsū lentu, lai lentas vidus sanāk apmēram uz stūra. Piespiež lentu ar to pašu otiņu. Uzreiz pāsmērē uzlīmēto lentu ar hidroizolāciju. 

5. Kad viss nožuvis, tad hidroizolāciju pārklāj vēlreiz. 


Flīzēšana. 

Flīzēšanu uzsāku no dušas grīdas akurāti sekojot kritumam uz trapu. Grīdas izkārtojumu nolēmu pakārtot trapam tā lai no visām pusēm nodrošinātu minimālu kritumu. Kādēļ kritums minimāls? Tas tādēļ, lai grīda būtu maksimāli ērta stāvēšanai. Pārmērīgs kritums var vēlāk pārvērsties diskomfortā, kur ziepes, želeja vai šampūns dikti slīpo grīdu padarīs par slidenu un nestabilu stāvēšanai. Kritumam jābūt vien tādam, kurš nodrošina ūdens notecēšanu līdz trapam un dušas izžūšanu 30minūšu laikā pēc tās izmantošanas. Tas ir uz 1m apmēram 10mm.

Sadala simetriski sienas uz uzsāk flīzēšanas darbus no apakšas.

Aptuvenas materiālu izmaksas: 

1. Metāla profīli vienai starpsienai 50×50×2600 4gb. = 12€

2. Divas rēģipša loksnes = 10€

3. Cements ct42,5 35kg = 5€

4. Putoplasts 2 loksmes 50×500×1000 = 6€

5. Hidroizolācija cestain cl51 4kg. = 21€

6. Flīžu līme knauf k4 25kg. = 10€ 

7. Flīzes 6,5m2 = 60€

8. Maisītājs ar temoregulātoru = 32€

9. Traps un pieslēgumam līkums un taisns gabals caurules 50mm = 12€ 

Šuvotājs un silikons = 15€

Kopā 177€ +‐ neparedzēti izdevumi, kuri atkarīgi no konkrētas situācijas.

un protams -  paša darbs(kā kurš to vērtē).

Tā kā šāda duša var izmaksāt aptuveni 200€ , kas ir daudz stilīgāka un, manuprāt, labāka kā duškabīne.

Šis rakstiņš nav pabeigts.


Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


loading...