Cīņa pret sēnīti vannas istabā

Griestu apdare sanitāros mezglos.

Visbiežāk cilvēku sūdzības ir par pelējumu uz griestiem un/vai sienām vannas istabās, kas liek domāt viņiem, ka ir izvēlējušies savu sanitāro telpu apdarei nepiemērotu apdares materiālu. Bet īstenībā tā nav! 99,9% gadījumu iemesls sēnītes dzīvošanai vannas istabās, tualetēs ir slikta vai nepietiekama ventilācija. Dzīves garumā ir bijusi saskare ar dažādām versijām no cilvēciņu priekšstata par nepieciešamo telpu apdari un sagatavi, lai nerastos sēne(tautā saukts par pelējumu), kas vairumā gadījumu, manuprāt, ir bijuši aplami – par ko arī liecinājis ir rezultāts.

Bieži izplatīti pasākumi, kas manuprāt rada šis kļūdas.

1. Veikta telpas hidroizolācija visā telpā, ieskaitot, visas sienas, griestus un grīdas.

- Hidroizolācijai ir jābūt tikai vietās, kur notiks slapināšanās, tas ir – slapjajās zonās. Piemēram – visa grīda, dušas zona, vannas zona, vieta pie poda un izlietnes. Audumu hidroizolācijai apakšā līmē tikai vietās, kur tecēs ūdens, piemēram, dušas zona. Griesti, ja nav paredzēti flīzēt, tad, manuprāt, hidroizolācija uz tiem var tikai pasliktināt telpas stāvokli.

2. Apšūti griesti ar plastmasas dekora dēļiem.

- Šo var darīt, bet tas nepasargās telpu no ’sēnītēm’ Bieži cilvēki uzskata, ka šis plastmasas apšuvums spēs aizturēt pelējumu un ir risinājums, bet tā nav, precīzāk, tas ir uz neilgu laiku.

3. Nav veikta hidroizolācija.

- Ir gadījies redzēt un dzirdēt teoriju, ka hidroizolācija nav, jo – lai sienas elpotu.

- Hidroizolācijai ir jābūt, bet vietās, kur tā ir nepieciešama – ne vairāk, ne mazāk.

4. Griesti krāsoti ar ‘eļļas krāsu’

- Šis arī cīņai ar sēnīti nepalīdz vai palīdz uz īsu mirkli, tur klāt, ja krāsa uzklāta tieši uz sēnītes. Man šķiet, ka pelējuma problēma ir nopietna un ar lētām metodēm to nevarēs novērst.

Lietas, kas palīdzēs cīņai pret sēnīti.

1. Hidroizolācija slapjām zonām.

2. Siltā grīda.

3. Ventilācija.

4. Spiedu ventilācija ar mitruma devēju.

Ja šie vienkāršie pasākumi tiks ievēroti, tad piemēram, nav tik būtiski kāda būs jūsu sanitārās telpas griestu apdare vai krāsoti ar emulsiju vai apsisti ar vagona dēļiem, jo sēnītei nebūs apstākļu, lai tā rastos. Protams, ja griestu augstums nav 3m, tad virs dušas vai vannas ir ieteicams izmantot slapjuma izturīgu emulsiju vai vagona dēlus apstrādāt ar kādām eļļām vai laku, lai, piemēram, ieejot dušā viss kondensāts, kas parādīsies uz griestiem nebojātu apdari...

Cerams, šeit minētie nosacījumi vai konsultācija jums palīdzēs darīt skaistas un gaišas telpas.Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


loading...