Betona grīdas ierīkošana lauku mājā

Nereti sastopamas ir lauku mājas ar koka grīdām, kuras celtas pagājušā gadsimta pirmajā pusē. Tajos laikos grīdu taisīja no koka. Koksne bija pieejama un samērā lēta.

Koks diemžēl nevar atrasties patstāvīgi zemē, jo agrāk vai vēlāk tas satrūdēs. Tieši tādu tehnoloģiju kādreiz piekopa, liekot grīdas lāgas, uz zemes - tālāk laika jautājums. Ļoti kvalitatīvs kokmateriāls izturēs gadus desmit, ar nosacījumu, ka pie pamatiem uz pirmā vainaga ir ierīkota ventilācija, kuru ziemas sezonā ar koka tapām klapē ciet, bet pavasaros atver. Ja šādas grīdas ventilācijas nav - tad sēne saēdīs koku daudz ātrāk.  Nu tā arī sanāk, ka jābetonē pirmā stāva grīda, lai to norobežotu no kapilārā mitruma. Pirmais darbiņš ir vecās grīdas laušana un grunts izņemšana vismaz 20cm. dziļumā. Skaidrs, ka noārdot grīdu pavērsies ne pati labākā bilde un smaka.

Kad grunts izņemta, to noblietē. Var viegli pārkaisīt ar nevaldzētu sauso kaļķi, gadījumam, ja sēne vēl kur palikusi. Kaļķis  tīri labi tiek galā ar sēnītēm, vismaz, novērš to rašanos.

Tālāk saber granti vai šķembas ap 10cm kārtu un noblietē un salej ar ūdeni.

Siltumizolācija. Putuplasts ar augstu blīvumu un slodzes nestspēju 100mm.

Perimetrs. Kompensācijas amortizācijas vai deformācijas lenta, lai betona grīda var deformēties, nespiežot uz sienām, piemēram, pie silto grīdu uzsilšanas vai atdzišanas.

Hidroizolācija. 200 mikronu plēve. Plēvi klāj uzlaižot uz sienas aptuveni 150mm. Ja plēve jāstiķē, tad nākamo gabalu pārklāj uz 30-40cm, pārlīmē ar līmējošu lentu.

Armatūras. Armatūras tiks izmantotas 6mm. Veidota būs reste ar logu 300mm*300mm, šķiet, pilnīgi pietiekami. Gadījumā, ja plānos ir siltā grīda, tad armatūru daudzums var palielināties.

Cementa java. Javas attiecība: 1cements / 4 grants.


Sharing is caring, show love and share the thread with your friends.


Please Login to reply this topic. If you do not have account, please Register.

loading...